Çevre Bakanlığı tarafından açılan ve resmi çağrısı Partnership for Market Readiness – Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı” (PMR) Türkiye Projesi–II kapsamında “Emisyon Ticaret Sistemi (ETS) Pilot Çalışması İçin Yasal ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesine Yönelik Danışmanlık Hizmeti” (PMR-TRII-C1-CS) olan ihalenin sonuçları açıklandı.

 

Türkiye’yi kendi Emisyon Ticareti Sistemi’ni kurmasına bir adım daha yaklaştıracak olan PMR Projesi’nin ikinci fazında,  Emisyon Ticaret Sistemi (ETS) Pilot Çalışması İçin Yasal ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi etabı için Britanya menşeili Ricardo Energy & Environment ile birlikte çalışacağız.  

 

 

 

Partnership for Market Readiness (PMR)- Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı, Dünya’nın farklı bölgelerinde, ülkelerin kendi karbon piyasalarını kurmalarını kolaylaştırmak üzere faaliyet yürüten bir projedir. Life Enerji, PMR Projesi birinci fazı kapsamındaki bütün etaplarda yine danışman olarak yer almıştı. 

 

Türkiye’nin en büyük karbon danışmanlığı firması olarak, Türkiye’nin iklim değişikliği azaltım politikaları için son derece önem taşıyan PMR projelerinin hala önemli bir parçası olarak devam etmekten keyif ve mutluluk duyuyoruz.

 

İhalenin resmi duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur.