“Diyarbakır Güneş Enerjisi Kapasite Geliştirme Projesi” kapsamında 21 Kasım 2015 tarihinde Denizli- Acıpayam’da 1 günlük güneş enerjisi santraline saha ziyareti etkinliği gerçekleştirilmiştir. İnşaatı devam eden ve Fartaş tarafından geliştirilen güneş enerjisi santraline yapılan saha ziyaretinde, 13-16 Ekim 2015 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirilen eğitimlere katılmış olan  19 katılımcı yer almıştır.

Etkinliğin organizasyonu Lif Enerji Ltd. Şti. (Lifenerji) ve Diyarbakır Sanayi Ve Ticaret Odası (DTSO) işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcıların SunExpress’in direk uçuşu ile Diyarbakır’dan Antalya’ya ve oradan da 3 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Denizli’ye transferi sağlanmıştır. Saha ziyareti esnasında konaklama Dedeman Park Otel’de gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik süresince, Güneş Enerjisi Santralleri ve güneş enerjisi santrali geliştirme ile ilgili konular proje sahipleri ve Lifenerji Uzmanları tarafından katılımcılar ile paylaşılmıştır. Katılımcılar sahada, inşaat süreci ile ilgili bilgi ve deneyim edinme şansı bulmuşlardır. Saha ziyareti etkinliği 5 ana konuya odaklanmıştır. Bu konular;

  • Prosedürler ve Güneş Enerjisi Santrali Proje Geliştirme Süreci
  • Projenin Güçlü ve Zayıf Yanları ile Fırsatlar ve Tehditler (Riskler)
  • İnşaat Sürecinde Ekipman ve Personel seçimi
  • Proje Maliyet Kalemleri ve Giderleri
  • İnşaat Esnasında Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Son olarak, medyada yer alan eğitimle ilgili haberler aşağıdaki gibidir:

Yorum Ekle

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur.