Doğrulayıcı ve Baş Doğrulayıcı Eğitimleri Başlıyor

Bakanlığın yaptığı duyuruyla birlikte Baş Doğrulayıcı ve Doğrulayıcı eğitimin detayları belirlenmiş oldu. Baş Doğrulayıcı ve Doğrulayıcı eğitimleri 21-29 Ocak tarihleri arasında (haftasonu da dahil olmak üzere) Rixos Otel’de (Ankara’da) gerçekleşecektir. Eğitime son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2016’dır. Verilecek olan eğitimin açıklanan programı aşağıdaki gibidir.

eğitim tarihleri

Yalnızca doğrulayıcı olmak isteyen adayların verilecek olan eğitimin ilk 6 gününe katılmaları gerekmektedir. Buna ek olarak doğrulayıcı adaylarının hangi kapsamdan yetki almak istiyorlarsa gerçekleştirilecek olan eğitimin 7. günündeki ilgili saate katılmaları gerekmektedir. Örneğin, 8. yetki kapsamından yetki almak isteyen adayın öncelikli ilk 6 günkü zorunlu modüle katılması ve 7. gün yer alan 8. yetki kapsamında yer alan bir saatlik eğitime katılması gerekmektedir. Son olarak da baş doğrulayıcı eğitimi son iki günde gerçekleşecektir.

Kayıt formları ve detayları yalnızca ön başvuruyu tamamlamış adaylara iletilmiştir. Adayların kendilerine verilen linkten önce kayıt olup daha sonrasında kimlik bilgilerini, iletişim bilgilerini, firma fatura bilgilerini doldurmaları gerekmektedir. Katılım ücretinin ise aşağıdaki hesaba havale, eft ya da elden (her şekilde) yatırılması gerekmektedir.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C.Ziraat Bankası, Kamu Girişimci Şubesi IBAN: TR71 0001 0025 3352 1264 1250 19

Eğitim ücretleri ise aşağıdaki gibidir:

eğitim fiyatları

Formu doldurup başvuru ücreti de yatırıldıktan sonra başvuruyu tamamlarken dekont numarasının belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca, ücret yatırılırken dekontta mutlaka isim ve soy isim bildirilmesi gerekmektedir. Başvurunun yapılması için son tarih 13 Ocak 2016’dır.

Son olarak, doğrulayıcı ve baş doğrulayıcı belgesi alabilmek için aşağıdaki şartlar aranmaktadır.

belge için gereken şartlar

 

ÖNEMLİ NOTLAR: Yukarıdaki tablodan da anlaşılabileceği üzere Tebliğin Ek-3’ünde yer alan iş tecrübesi şartını karşılamayanların da (ön başvuruyu yapmış olmak ve Tebliğin 52. maddesinin sekizinci fıkrasında yer alan ön şartlardan en az birini sağlıyor olması şartıyla) eğitime başvurup eğitime katılım sertifikası alabilir ve sınava katılabilir. Doğrulayıcı ya da Baş Doğrulayıcı Belgesini alabilmek için iş tecrübesi şartını karşılayabilmeyi beklemesi gerekmektedir. Buna ek olarak Baş Doğrulayıcı olabilmek için de Doğrulayıcı eğitimlerine katılıp katılım sertifikasını alıp sınavdan da başarılı olması gerekmektedir.

Yorum Ekle

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur.