Uygulamalı İzleme Planlarının Hazırlanması Eğitimi

16-18 Ocak tarihleri arasında Bursa’da Elinsan personeline Sera Gazı Emisyonlarına İlişkin Mevzuat kapsamında uygulamalı izleme planlarının hazırlanması eğitimini verdik. 3 gün süren eğitimde Yönetmelik Ek-1 kapsamında yer alan yakıtların yanması, kireç üretim ve klinker üretim prosesleri işlendi. Eğitim boyunca Bakanlığın ve tesislerin kullandığı çevre bilgi sistemi kullanılmıştır.

Verilen eğitim sırasında örnekler üzerinden gidilmesine dikkat edilmiştir. Hatta eğitimi verilen 3 sektör için çevre bilgi sisteminde örnek birer izleme planı doldurulmuştur. Teorik konulara eğitimin birinci gününde değinilmiş sonrasında uygulamalı olarak konuların anlatımına devam edilmiştir. Online çevre bilgi sisteminin nasıl işlediği, izleme planı doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konulara değinilerek eğitimler bu sistem üzerinden devam edilmiştir.

Eğitimin örnekler üzerinden uygulamalı bir şekilde ilerlemesinin eğitimi alan kişilerce bir diğer avantajı ise ileriki zamanlarda izleme planlarını hazırlarken karşılaştıkları sorunlar sırasında bu materyalleri kullanarak kendilerine çıkış yolu sağlayabilecek olmalarıdır. Ayrıca, online çevre bilgi sistemi hazırlanırken içeriğinin hazırlanması hizmeti doğrudan bizden alındığı için de online çevre bilgi sisteminin nasıl işlediği, işlemlerin bu sistem üzerinden nasıl yapıldığı ve hangi bölümlere neler girilmesi gerektiği konularında da eğitim sırasında ustalıkla ele almaktayız.

 

Yorum Ekle

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur.