7. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı Gerçekleştirildi (IRENEC 2017)

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu’nun (GIZ) yürütmekte olduğu “Promotion of Grid-Connected Renewable Energy in Turkey” projesi kapsamında yapılan “Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Ekonomik, Sosyal ve Çevresel İndikatörler Kapsamında Değerlendirilmesi” çalışmasının ilk çıktılarını paylaşmak üzere 18-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Türkan Saylan Kültür Merkezi – İstanbul’da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı’nda sunum yapılmıştır.

Life Enerji, Türkiye’de artan yenilebilir enerji kullanımının etkileri üzerine uzman bakış açısıyla bir değerlendirme raporu hazırlamaktadır. Bu kapsamda yenilenebilir enerjinin çevresel etkileri ele alınmaktadır. Buna ek olarak yenilenebilir enerji projelerinin sosyal etkileri de göz önüne alınmaktadır.

Projenin önemli bir kısmını ise ekonomik etkiler oluşturacaktır. Yenilenebilir enerjiye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların iştahını kabartacak maliyet analizleri gösterilecektir. Buna ek olarak yatırımcılar için bir başka önemli nokta olan finansmana erişim konusu ele alınacaktır. Son olarak ülkemizde enerji üretmek için kullanılan enerji hammaddesi ithalatının ülke ekonomisine olan etkileri değerlendirilecektir.

Proje kapsamında, gelecekte yenilenebilir enerjinin ulusal hedefler doğrultusunda artırılmasının çevresel, sosyal ve ekonomik etkileri hesaplanarak sunulacaktır.

Konferansa dair yapılan haberlere ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

http://elektrikhaber.com/2017/05/24/irenec-2017de-yenilenebilir-enerji-konusuldu/

http://guneshaber.net/2017/05/24/irenec-2017de-yenilenebilir-enerji-konusuldu/

Yorum Ekle

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur.